Zalety i właściwości frontów szklanych

Szklane fronty w mieszkaniu? Dlaczego nie?! Mogą być zastosowane nawet w kuchni, gdzie będą nie tylko świetnie wyglądać, ale również zaskoczą swoją użytecznością i doskonałymi właściwościami. Warto przekonać się, jakimi właściwościami oraz zaletami cechują się nowoczesne fronty szklane.

Dlaczego warto zastosować fronty szklane?

Szklane fronty znajdują zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych, industrialnych i minimalistycznych wnętrzach. W praktyce jednak mogą być zastosowane niemal wszędzie, jeśli tylko odpowiednio zaaranżujemy przestrzeń. W końcu szkło doskonale łączy się z innymi materiałami, takimi jak drewno, metal czy kamienie. Co więcej, jest to tworzywo bezpieczne i trwałe, zatem coraz częściej wykorzystywane jest do produkcji mebli. Połączenie dwóch tafli szkła z folią eliminuje możliwość ewentualnego skaleczenia w przypadku stłuczenia. Z tego też powodu mogą być zastosowane nawet w mieszkaniach, w których przebywają dzieci. Dodatkowo fronty szklane cechują się dużą odpornością na zarysowania i odpryski.

Niezaprzeczalną zaletą frontów szklanych jest łatwość czyszczenia. Są niezwykle odporne na większość zabrudzeń. A nawet jeśli pojawią się większe plamy, wystarczy przetrzeć je wilgotną, miękką szmatką, ewentualnie stosując odpowiednie środki czyszczące.

Szklane fronty idealnie sprawdzą się szczególnie w małych kuchniach. Przede wszystkim szkło optycznie powiększa przestrzeń i znakomicie odbija promienie słoneczne. W przypadku mebli kuchennych dobrze jest postawić na system cichego domykania drzwi i szuflad, ponieważ w ten sposób dodatkowo zabezpieczymy szklane fronty przed przypadkowym uszkodzeniem.

Warto dodać również, że szkło to materiał w pełni bezpieczny dla alergików z uwagi na gładką powierzchnię materiału, na której osadza się minimalna ilość kurzu, co przeciwdziała rozwojowi roztoczy czy innych alergenów. Szkło jest również odporne na wodę, długotrwałe oddziaływanie wilgoci oraz substancji chemicznych. Szeroka gama kolorów ułatwia idealne dopasowaniu do innych elementów we wnętrzu i umożliwia tworzenie oryginalnych aranżacji w pomieszczeniu.