Połysk, mat czy półmat — jakie fronty meblowe wybrać do kuchni?

Fronty kuchenne mogą zostać wykończone w wersji lakierowanej (połysk), matowej lub półmatowej. Dobór odpowiedniej metody wykończenia zależy przede wszystkim od indywidualnego gustu, ale podczas dokonywania wyboru warto wziąć pod uwagę również względy praktyczne. Kluczową kwestią jest nie tylko wytrzymałość frontu, odporność na czynniki zewnętrzne, ale również łatwość w utrzymaniu czystości.

Fronty lakierowane są dostępne w szerokiej gamie kolorów i odcieni, dlatego też każdy znajdzie coś idealnego do swojej kuchni. Cechują się również doskonałą wytrzymałością. Są wykonane na bazie płyty MDF, którą pokrywa się w pierwszej kolejności izolatem i podkładem, a następnie lakierem nawierzchniowym w wybranej kolorystyce.

Fronty meblowe w połysku

Kuchenne fronty lakierowane są bardzo popularne. Połyskująca powierzchnia odbija światło, dzięki czemu nie tylko subtelnie powiększa optycznie pomieszczenie, ale dodatkowo tworzy bardzo ciekawy efekt wizualny. Najciekawiej wyglądają ciemne meble połyskujące lub drewniane z widocznym usłojeniem. Im ciemniejsze fronty połyskujące, tym bardziej elegancki wygląd mebli.

Warto jednak pamiętać, że jeśli chcemy zdecydować się na połyskujące blaty, warto dobrze rozplanować oświetlenie, wygląd uchwytów oraz dobór innych elementów wyposażenia kuchennego.

Fronty meblowe matowe i półmatowe

Fronty meblowe matowe i półmatowe również są chętnie wybierane. Są praktyczne i doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach kuchennych. Tworzą w pomieszczeniu ciepły, przyjemny klimat. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie kładzie się aż takiego nacisku na efekt połysku mebli. Nie mniej jednak również będą prezentować się bardzo elegancko, tworząc ciekawą kompozycję z innymi elementami wyposażenia. Fronty matowe i półmatowe świetnie prezentują się w jasnych odcieniach. W macie i półmacie doskonale wyglądają zarówno jednolite fronty, jak i drewniane z widocznym usłojeniem.