Jak dbać o blaty kuchenne Corian?

Blaty kuchenne Corian wyróżniają się nie tylko estetycznym wyglądem, ale również świetnymi właściwościami. Przede wszystkim cechuje je wysoka odporność na oddziaływanie wody i wilgoci, ścieranie, a także krótkotrwałe działanie większości środków chemicznych używanych na co dzień w kuchniach. Materiał Corian pozwala na łączenie poszczególnych elementów blatów w jedną całość bez widocznych połączeń, a nawet istnieje możliwość integracji blatów ze zlewozmywakami wykonanymi z tego samego materiału. Co więcej, blaty Corian wykazują doskonałe właściwości antybakteryjne.

Blaty kuchenne Corian będą służyć przez bardzo długi czas. Aby jednak zawsze prezentowały się jak nowe, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, a także właściwym użytkowaniu.

Kilka porad, jak właściwie dbać o blaty kuchenne z Corianu

  • Blaty kuchenne z Corianu są stosunkowo odporne na większość standardowych środków czyszczących stosowanych w kuchni. Należy jednak unikać długotrwałego narażania powierzchni Corian na działanie chemikaliów typu kwasy, zasady czy rozpuszczalniki.
  • Wszelkie powstające plamy i zabrudzenia na blatach z Corianu należy usuwać na bieżąco. Delikatne plamy można usunąć przy użyciu wilgotnej szmatki, do usunięcia mocniejszych zabrudzeń można użyć łagodnego mleczka czyszczącego lub innych delikatnych środków czystości.
  • Najbardziej uporczywe plamy na blacie należy usuwać detergentami na bazie amoniaku, które przeznaczone są do czyszczenia twardych powierzchni.
  • Po zakończeniu czyszczenia mocnych zabrudzeń lub kamienia z okolic zlewu i kranu warto dodatkowo wypolerować powierzchnię przy pomocy mleczka i wilgotnej szmatki. Dzięki temu przywrócimy połysk i zapobiegniemy szybkiemu powstawaniu nowych osadów.
  • Trzeba unikać długotrwałego narażania blatów na działanie wysokich temperatur. Najlepiej unikać stawiania gorących naczyń bezpośrednio na powierzchni (zaleca się stosowanie odpowiednich podkładek).
  • Corian to stosunkowo wytrzymały i twardy materiał, ale istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie uszkodzony po kontakcie z bardzo twardymi czy ostro zakończonymi elementami.