Corian to innowacyjny, bardzo trwały materiał, wymyślony i opatentowany przez firmę DuPont. Jest on używany do produkcji blatów, a także parapetów, okładzin ściennych i innych elementów dekoracyjnych i funkcjonalnych we wnętrzach. Jest to rodzaj konglomeratu, a więc mieszanki naturalnych minerałów z akrylem i substancjami barwiącymi. Efektem jest surowiec o dużej twardości i wytrzymałości, łączący w sobie zalety naturalnego kamienia i tworzyw sztucznych. Blaty kuchenne z Corianu odznaczają się również bardzo gładką powierzchnią, dzięki czemu są higieniczne i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Nowoczesne blaty kuchenne – Corian

Blaty z Corianu prezentują się bardzo nowocześnie, ale pasować mogą również do tradycyjnych wnętrz. Mogą przypominać naturalny kamień, odwzorowując jego barwy i strukturę lub przyjąć jednolity kolor. Szeroka paleta możliwości pozwala na wybór rozwiązania idealnie pasującego do każdej aranżacji.

Niezależnie od wybranego wybarwienia i struktury powierzchnie z Corianu prezentują się bardzo elegancko. Nadają się zarówno do kuchni, jak i łazienki, wykazując dużą odporność na wodę, ścieranie i czynniki chemiczne. Nie wymagają również skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. W odróżnieniu od naturalnego kamienia Corian jest też ciepły w dotyku.

Materiał ten przypadnie do gustu osobom, które poszukują przede wszystkim trwałych i łatwych w utrzymaniu rozwiązań. Możliwość dostosowania jego wyglądu do własnych preferencji sprawia, że trudno znaleźć wnętrze, do którego nie pasowałby blat z Corianu.

Strona korzysta z plików cookies. Kontynuując przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich użycie.

Czytaj więcej Akceptuję